Sztuka odpuszczania

Pat Flynn Sztuka Odpuszczania

Sztuka odpuszczania” Pata Flynn’a

Sztuka odpuszczania” to książka o wytrwałości, drodze do sukcesu, porażkach i wyciągniętych z nich wnioskach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że to co robimy, ma dla innych ludzi naprawdę ogromne znaczenie.

W wersji, którą czytałam, to już drugie wydanie tej książki. W związku z tym autor napisał nowy wstęp, w którym umieścił dość obszerny fragment o… Michale Szafrańskim. Michał znany jest jako twórca bloga i podcastu jakoszczedzacpieniadze (oraz autor książek, o których wspominam w moich wpisach).

To, co robimy, ma znaczenie

List Michała i opisana w nim historia sprawiły, że Pat nie zrezygnował z prowadzenia swojej strony i podcastu Smart Passive Income. Informacja, jak jego audycje wpłynęły na życie Michała uświadomiły Patowi, że to co robi ma sens i jest potrzebne.

Pat Flynn pisze: „Im bardziej staram się, by to, co robię pomagało innym, tym większego sensu nabiera moja praca i tym większy wpływ ma ona na innych.” Chyba każdy z nas może to odnieść do siebie, prawda?

Let go!

„Odpuść” to dla Pata Flynn’a wezwanie do działania. „Jeśli chcesz pójść naprzód, powinieneś odłożyć na bok strach i krępujące Cię przekonania.” Kiedy pewne rzeczy sobie „odpuścisz”, robisz w swoim życiu miejsce na inne, lepsze. Musisz jednak wiedzieć, że masz się czego (lub kogo) złapać, by nie upaść.

Swoją przygodę z blogowaniem Pat rozpoczął, gdy nagle stracił pracę. Choć najpierw był wstrząśnięty, potem dostrzegł nowe możliwości. Wkrótce blog i podcast zamieniły się w biznes, który dziś jest dochodowym źródłem utrzymania. Po drodze musiał jednak nauczyć się m.in. planowania i prowadzenia firmy, o czym opowiada właśnie w tej książce.

Tym, co mnie wyróżnia, jestem ja sam

Podcast Smart Passive Income od lat uczy, jak prowadzić internetowy biznes i na nim zarabiać. A przy tym – jak zachować swoją autentyczność i niepowtarzalność oraz uczynić w z nich swoje atuty.

Pat Flynn w przystępny sposób poprzez blog i podcast udostępnia swoją wiedzę. „Chciałbym, by lekcje, które dostaję od życia, komuś pomogły” – pisze w swojej książce. Polecam „Sztukę odpuszczania” nie tylko tym, którzy działają w internecie. Skorzysta z niej każdy, kto planuje, rozpoczyna lub prowadzi już biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy