Sens istnienia

ach sens życia

Sens istnienia człowieka

Siedzisz w domu, w głowie chaos, myśli podsuwają niepokojące pytania. Jak ogarnąć nową rzeczywistość? Czy zastanawiasz się, jaki jest sens Twojego istnienia? Chyba każdy choć raz o tym pomyślał, prawda?

A gdyby tak, zamiast przyglądać się temu, co dzieje się na zewnątrz, znaleźć czas na przyjrzenie się swojemu wnętrzu?

Taką podróż proponuje John Strelecky w książce „Kawiarnia na końcu świata”. Jej bohater wcale nie miał zamiaru zadawać sobie poważnych pytań w czasie urlopu. Jednak kiedy gubi drogę i trafia do „WHY Cafe”, zmienia się jego nastawienie do świata.

Często nasze losy biegną w innym kierunku niż planowaliśmy i okazuje się to później pozytywnym zrządzeniem losu. Chociaż możesz uświadomić to sobie po długim czasie.

Trzy pytania

W menu kawiarni, do której trafia John, ważniejsze od potraw są trzy pytania:

  1. Dlaczego tu jesteś?
  2. Czy boisz się śmierci?
  3. Czy czujesz się spełniony?

Odważysz się poszukać na nie odpowiedzi?

Dlaczego tu jestem?

strelecky ach ksiazki

Jak to się stało, że jesteś tym, kim jesteś? Dlaczego jesteś tu i teraz? Czy właśnie tu chcesz być?

Zadając sobie te pytania możesz dostrzec, że rzeczywistość odbiega od idealnej. Czy jednak nie możesz nic z tym zrobić? Jesteś tego pewien?

„Czasami lepiej jest popatrzeć na coś z innej perspektywy niż zazwyczaj.”

Szukając odpowiedzi na to pytanie, tak naprawdę chcesz odnaleźć swój Sens Istnienia. Wiesz już jakie jest Twoje przeznaczenie? Jeśli nie, znajdź go!

Czy boisz się śmierci?

Według autora książki, jeśli wypełniasz swoje przeznaczenie, to nie boisz się śmierci. Może coś w tym jest? Wypełniając swoją misję, wiesz przecież, że dajesz z siebie to, co najlepsze, prawda?

„Dlaczego spędzamy tyle czasu, przygotowując się na moment, kiedy będziemy mogli robić co chcemy, zamiast po prostu zacząć spełniać swoje pragnienia?”

Nie wiesz, ile jeszcze masz czasu, ale warto dobrze go wykorzystać – żyjąc tym, co ważne dla Ciebie.

Czy czujesz się spełniony?

Jeśli masz poczucie dobrze spędzonego dnia, świetnie wykonanej pracy – to jest właśnie spełnienie. Nie warto tracić życia na wykonywanie pracy tylko dla pieniędzy. Kiedy natomiast praca jest Twoją pasją, to ona wyzwala życzliwość ludzi i świata.

„Patrząc na wszystko z dalszej perspektywy, nasze lęki, zmartwienia, zwycięstwa i porażki nie mają większego znaczenia.”

W książce „Wielka piątka” tego samego autora znajdziesz podpowiedzi, jak możesz określić pięć najważniejszych marzeń, urzeczywistnienie których da Ci poczucie spełnienia. Jest to też niesamowity podręcznik dobrych relacji z otaczającymi Cię ludźmi.

Koniec świata

Moja dziesięcioletnia córka zerknęła na okładkę książki, którą czytałam i zapytała: „A na jakim końcu świata? Przecież dla każdego koniec świata jest inny, bo każdy jest w innym miejscu.” Nie pierwszy raz uwaga mojego dziecka wywołała uśmiech i pozytywne zdziwienie. Czyż jej spostrzeżenie nie jest trafne?

Gdzie jesteś teraz? Wiesz, gdzie i kiedy dotrzesz na swój koniec świata, aby odnaleźć Sens Istnienia? Wypełniasz swoje przeznaczenie? Jeśli nie, sięgnij po książki Johna Strelecky,ego, by je odnaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy