Pieniądze są sexy

fryderyk karzelek ksiazka

Pieniądze są sexy

Książkę „Pieniądze są sexy” napisał Fryderyk Karzełek – finansista, money coach, współtwórca platformy multilearnigowej Gra o Milion, a także – mój mentor. Z jego historii dowiesz się, że nie jest on teoretykiem. Dużo przeszedł, by cieszyć się finansową niezależnością. Zaliczył nie tylko sukcesy, ale też porażki, z których jednak potrafił wyciągnąć życiowe lekcje.

Jego książka to jedna z niewielu na polskim rynku czytelniczym pozycji, która ma na celu zwiększenie wiedzy czytelnika na temat pieniędzy. Autor ujął mnie bazującym na jego własnych doświadczeniach zrozumieniem dla problemów finansowych Polaków i gorącym pragnieniem zmiany ich sytuacji. Podobnie jak ja zauważył, że nie uczono nas ani w domu, ani w szkole, jak z głową obchodzić się z finansową stroną życia. Jeśli pieniądze kojarzą się Tobie głównie z ich brakiem – koniecznie sięgnij po tę pozycję.

Edukacja a finanse

Jednym z powiedzeń Fryderyka jest: „Świat jest doskonały, tylko my nie znamy zasad jego funkcjonowania”. Jego misją jest przybliżyć te zasady jak największej ilości osób, by każdy mógł osiągnąć finansową niezależność. W swojej książce w prosty sposób przedstawia sposoby na ogarnięcie pieniężnej strony życia.

Dowiesz się z niej, że posiadasz sześć rodzajów potencjału, i że każdy z nich możesz nauczyć się wykorzystywać dla osiągania celów. Poznasz również sześć systemów zarabiania pieniędzy i będziesz mógł przemyśleć, który z nich jest tym odpowiednim dla Ciebie. Autor przedstawia też kompetencje, które musisz zdobyć, jeśli chcesz odnosić sukcesy i „podaje na tacy” 10 kroków do finansowej stabilności.

Być może czytając słowa: „każdy może zarabiać duże pieniądze” czy „zarabianie pieniędzy jest proste, ale nie jest łatwe” – możesz poczuć w pierwszej chwili zdziwienie albo bunt, ale dalsza lektura uświadamia, jak wiele z naszego „dzisiaj” zależy od zakorzenionych w nas „wczoraj” przekonań. Natomiast stwierdzenie, że „zarabiania pieniędzy można się nauczyć” brzmi bardzo optymistycznie, prawda?

Finansowa wolność

Czy wiesz, jaka jest różnica między człowiekiem zamożnym a człowiekiem bogatym? Czy słyszałeś o „Heksagonie Szczęścia”? Bez równowagi pomiędzy wszystkimi obszarami tego heksagonu możesz kiedyś zostać zamożny, ale czy bogaty? Marzysz o finansowej wolności? Jeśli tak, to książka Fryderyka Karzełka jest lekturą obowiązkową (możesz ją mieć już za 1 zł).

Wiesz już zapewne, że nie ma wolności bez rozwoju osobistego. Zainteresuje Cię więc również możliwość skorzystania z platformy e-learningowej (już od 1 zł za pierwszy etap) stworzonej przez ekipę Fryderyka pod nazwą Gra o milion. Pod tą intrygującą nazwą kryje się gra o Ciebie i Twoją przyszłość.

Ponadto, oprócz częstych webinarów, od sierpnia 2018 Fryderyk prowadzi codzienne o godzinie 5:55 live na fb pod nazwą #klub555. Jest to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie i wyzwanie na polskim rynku rozwoju osobistego – ten mądry człowiek dzieli się tam swoją wiedzą, doświadczeniem i dzięki temu można zacząć każdy dzień z niesamowitą dawką inspiracji i motywacji. Ponadto można zarejestrować się na stronie klubu www.klub555.pl i mieć szansę na wygranie klubowych gadżetów. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy