Jak ustalać priorytety?

Tracy priorytety chyzewska

Jak ustalać priorytety?

Warto wiedzieć, jak ustalać priorytety priorytety i pamiętać o nich przystępując do działania. Jak często zdarza się, że nie wiesz, gdzie podział się Twój czas? Byłeś zajęty – przecież wciąż coś robiłeś – tylko dlaczego najważniejsze zadania ciągle są na liście „do zrobienia”?

Przecież jest tyle do zrobienia…

Długo było dla mnie problemem, że choć tak wiele robię, to na najważniejsze zadania brakowało mi czasu lub było zrobione, ale na ostatnią chwilę. Podświadomość, broniąc się przed obowiązkiem, wynajdywała dziesiątki czynności, które „musiałam” zrobić najpierw. Komplikowało mi to życie, zwłaszcza kiedy zaczęłam pracować w domu. Tu zawsze jest przecież coś do poprawienia, uporządkowania…

Każdy z nas jest inny

Niektóre typy osobowości działają lepiej, gdy zaczną dzień, tak na rozgrzewkę, od czegoś łatwiejszego. Jednak wielu osobom właśnie wykonanie najważniejszego i najtrudniejszego zadania z samego rana, daje siłę napędową na resztę dnia.

Po pierwsze – masz je z głowy. A po drugie – duma i satysfakcja sprawiają, że działasz efektywniej przez resztę czasu. A która metoda jest lepsza u Ciebie?

Zjedz tę żabę

Na pewno w „zjedzeniu żaby”, jak to nazwał Brian Tracy – czyli zrobieniu tej najmniej pociągającej rzeczy – pomaga jej zaplanowanie, i to na piśmie. Kiedy ustalimy priorytety dnia czy tygodnia, wiemy co i kiedy robić. Trudniej jest szukać wymówek, kiedy zapisane plany mówią Ci, że to, a nie na przykład sprzątnięcie biurka, jest najważniejsze.

Podejmiesz wyzwanie?

Spróbuj! Postaw przed sobą wyzwanie: przez 7 dni zaczynaj dzień od planowania, a potem „zjedzenia żaby”. Sprawdź, jak to na Ciebie podziała. Może Tobie też spodoba się ta metoda? Jeśli Ci się uda, działaj tak przez kolejny tydzień, a może jeszcze następny. I napisz mi koniecznie o efektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy