Jak nauczyć się żyć?

jak nauczyc sie żyć

Jak żyć i być szczęśliwym?

Jak nauczyć się żyć? I czy można nauczyć się być szczęśliwym?

Te i inne pytania zadaje sobie codziennie wielu z nas. Na szczęście można nauczyć się znajdywać odpowiedzi. Choć dla każdego z nas efekt tej nauki może być inny.

Uwielbiam książki na temat rozwoju osobistego. Jednak nie do każdego przemówią tacy autorzy jak Brian Tracy, Stephen Covey czy Napoleon Hill.

Dlatego cieszę się, że powstają również powieści, w których autorzy przemycają lekcje o życiu. Dzięki nim, dając się porwać historii bohaterów, mimowolnie poddajemy się refleksji nad swoim życiem, dostrzegamy piękno i życzliwość świata oraz ludzi.

Dzień przebudzenia

Czy Tobie zdarzył się już taki dzień, w którym nagle poczułeś, dlaczego żyjesz?

Często jest to chwila, gdy dostajemy wiadomość o niespodziewanym wydarzeniu albo chorobie – naszej lub kogoś z bliskich. Czasem „oślepia” nas zdanie wypowiedziane przez rozmówcę lub przeczytane w książce, wywołując chwilę zastanowienia.

Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia? Co chcę jeszcze zrobić, osiągnąć? A gdyby został mi tylko rok życia?

Podobne pytania musiał zadać sobie bohater książki Laurenta Gounelle, Jonathan. Pędził on przez swoje życie, nigdy nie będąc tu i teraz, lecz już w następnej chwili, na następnym spotkaniu. Po usłyszeniu dziwnej wróżby przypadkowej cyganki, nie mógł się jednak otrząsnąć i żyć jak dotychczas. Jego decyzja o zmianach w nim samym i w jego życiu przyniosła ciekawe skutki, nie tylko dla niego.

Żyj w zgodzie ze sobą

Jeżeli na co dzień oddalasz się od siebie – od wartości, w które wierzysz i swoich zasad, życie staje się coraz trudniejsze. Wydaje się, że pojawia się coraz więcej problemów, czujesz się zagubiony i przytłoczony.

Jeśli chcesz nauczyć się żyć, znajdź czas na spotkanie z samym sobą i wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos. Wszystkie odpowiedzi na dręczące Cię pytania, wszystkie rozwiązania, są przecież w Tobie. Trzeba tylko znaleźć ciszę, by móc je usłyszeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy