Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces?

Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces?

Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces? Wg Hala Elroda, autora książki „Fenomen 2 kroków” – tak. Pod warunkiem, że będą to: niewzruszona wiara i nadzwyczajny wysiłek. 

Brzmi zwyczajnie? A może trochę nawet przerażająco?

Zapewniam, że historie z życia Hala, które przytacza sprawiają, że chcesz zastosować fenomen 2 kroków w swoim życiu. Czy jesteś na to gotowy?

Metoda 5 minut

Na początku książki Hal Elrod opisuje metodę 5 minut, którą można uznać za podstawę fenomenu dwóch kroków. Hal zastosował ją między innymi w tak trudnych sytuacjach, jak wypadek samochodowy, który zagroził utratą władzy w nogach, czy walka z rakiem.

Pięć minut – z zegarkiem w ręku – to czas, przez jaki możesz pozwolić sobie na gniew, płacz, przeklinanie i inne formy wyrzucenia z siebie złości, żalu i frustracji. Kiedy ten czas mija, mówisz sobie: „Nie mogę tego zmienić.” – i akceptujesz sytuację, w jakiej się znalazłeś.

Nie mogę tego zmienić – to zdanie uświadamia, że bunt i rozpacz niczego nie zmienią. Czasu nie da się cofnąć. Pozostaje wyciągnąć ze zdarzenia lekcję i zmieniać przyszłość.

Hal wierzy, iż właśnie akceptacja sprawiła, że potrafiąc żyć pogodnie mimo niewesołych perspektyw – najpierw kalectwa, a potem szybkiej śmierci – jego organizm miał zasoby, które pozwoliły mu w obu przypadkach powrócić do zdrowia.

W danej chwili nie jesteś w stanie ocenić,

czy pewne doświadczenie jest „dobre” czy „złe”.

Akceptacja nie polega na poddaniu się, lecz na uznaniu faktu i w zgodzie ze swoimi wartościami uratować co tylko się da, pozwalając sobie jednocześnie na bycie szczęśliwym. Tak jak Hal, który po wypadku robił wszystko, aby wrócić do sprawności, a teraz żyje zdrowo, aby choroba nowotworowa nie powróciła.

Niewzruszona wiara

Niewzruszona wiara to przekonanie, że osiągnie się wyznaczony cel bez względu na być może długi czas i ewentualne przeszkody. To działanie pomimo braku tymczasowych efektów, z wiarą, że dzięki temu stajesz się człowiekiem, który może ten cel osiągnąć.

Pewnie nie raz przyjdzie zwątpienie, dlatego niewzruszona wiara w sukces jest niezbędna dla jego osiągnięcia. Choć wytrwałość będzie wystawiana na próby, możesz wspierać ją skutecznymi afirmacjami, które będą pozostawać w zgodzie z Twoimi wartościami i przekonaniami.

Hal Elrod proponuje, aby jedną z takich afirmacji była Fenomenalna Mantra:

Przyrzekam, że będę niewzruszenie wierzył,

iż ___________________________________

i będę wkładał w to nadzwyczajny wysiłek,

dopóki nie uda mi się tego osiągnąć.

Nie biorę pod uwagę innej możliwości.

Nadzwyczajny wysiłek

Nadzwyczajny wysiłek obejmuje te czynności, które mają prowadzić do upragnionych rezultatów i wytrwanie przy nich, mimo długiego okresu jaki mogą zająć. Może to oznaczać konieczność wyjścia ze strefy komfortu, ale jest to konieczne i nie powinno Cię powstrzymać.

Hal zaznacza też, że ważny jest plan, który doprowadzi Cię do realizacji celu. Podobnie jak okresowa kontrola, czy działania są skuteczne, by w razie konieczności móc skorygować harmonogram.

W głębi duszy wiesz, że nic cię nie ogranicza.

Niestety ogranicza cię własny umysł i otaczający świat.

Aby nie poddać się zwątpieniu, gdy w krótkim okresie efekty działań nie będą jeszcze widoczne, Hal radzi nie przywiązywać się emocjonalnie do rezultatów, lecz skoncentrować się na włożeniu wysiłku w działanie, konsekwentnie i wytrwale.

Tylko 2 kroki dzielą Cię od sukcesu

wiara i wysiłek

W swojej książce „Fenomen 2 kroków” Hal Elrod przekonuje, że tylko dwa kroki dzielą każdego człowieka od sukcesu. Jeśli dobrze się zastanowisz, odnajdziesz również w swoim życiu momenty, kiedy nieświadomie zastosowałeś te dwa kroki. Kiedy byłeś ostatnio naprawdę zdeterminowany, żeby osiągnąć jakiś cel? 

Czy mi się to przydarzyło? Oczywiście, że tak! Choćby w trakcie pisania i obrony pracy magisterskiej, czy przy podejmowaniu decyzji o życiu na emigracji. Bez determinacji nie byłabym w tym miejscu mojego życia, w którym teraz jestem.

Czy potrafisz wzbudzić i utrzymać w sobie niewzruszoną wiarę i wesprzeć nią nadzwyczajny wysiłek? Czy Twoje cele nie są warte podjęcia wyzwania? Na pewno tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy

Follow Me!