Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces?

Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces?

Czy wiara i wysiłek wystarczą, by odnieść sukces? Wg Hala Elroda, autora książki „Fenomen 2 kroków” – tak. Pod warunkiem, że będą to: niewzruszona wiara i nadzwyczajny wysiłek. 

Brzmi zwyczajnie? A może trochę nawet przerażająco?

Zapewniam, że historie z życia Hala, które przytacza sprawiają, że chcesz zastosować fenomen 2 kroków w swoim życiu. Czy jesteś na to gotowy?

Metoda 5 minut

Na początku książki Hal Elrod opisuje metodę 5 minut, którą można uznać za podstawę fenomenu dwóch kroków. Hal zastosował ją między innymi w tak trudnych sytuacjach, jak wypadek samochodowy, który zagroził utratą władzy w nogach, czy walka z rakiem.

Pięć minut – z zegarkiem w ręku – to czas, przez jaki możesz pozwolić sobie na gniew, płacz, przeklinanie i inne formy wyrzucenia z siebie złości, żalu i frustracji. Kiedy ten czas mija, mówisz sobie: „Nie mogę tego zmienić.” – i akceptujesz sytuację, w jakiej się znalazłeś.

Nie mogę tego zmienić – to zdanie uświadamia, że bunt i rozpacz niczego nie zmienią. Czasu nie da się cofnąć. Pozostaje wyciągnąć ze zdarzenia lekcję i zmieniać przyszłość.

Hal wierzy, iż właśnie akceptacja sprawiła, że potrafiąc żyć pogodnie mimo niewesołych perspektyw – najpierw kalectwa, a potem szybkiej śmierci – jego organizm miał zasoby, które pozwoliły mu w obu przypadkach powrócić do zdrowia.

W danej chwili nie jesteś w stanie ocenić,

czy pewne doświadczenie jest „dobre” czy „złe”.

Akceptacja nie polega na poddaniu się, lecz na uznaniu faktu i w zgodzie ze swoimi wartościami uratować co tylko się da, pozwalając sobie jednocześnie na bycie szczęśliwym. Tak jak Hal, który po wypadku robił wszystko, aby wrócić do sprawności, a teraz żyje zdrowo, aby choroba nowotworowa nie powróciła.

Niewzruszona wiara

Niewzruszona wiara to przekonanie, że osiągnie się wyznaczony cel bez względu na być może długi czas i ewentualne przeszkody. To działanie pomimo braku tymczasowych efektów, z wiarą, że dzięki temu stajesz się człowiekiem, który może ten cel osiągnąć.

Pewnie nie raz przyjdzie zwątpienie, dlatego niewzruszona wiara w sukces jest niezbędna dla jego osiągnięcia. Choć wytrwałość będzie wystawiana na próby, możesz wspierać ją skutecznymi afirmacjami, które będą pozostawać w zgodzie z Twoimi wartościami i przekonaniami.

Hal Elrod proponuje, aby jedną z takich afirmacji była Fenomenalna Mantra:

Przyrzekam, że będę niewzruszenie wierzył,

iż ___________________________________

i będę wkładał w to nadzwyczajny wysiłek,

dopóki nie uda mi się tego osiągnąć.

Nie biorę pod uwagę innej możliwości.

Nadzwyczajny wysiłek

Nadzwyczajny wysiłek obejmuje te czynności, które mają prowadzić do upragnionych rezultatów i wytrwanie przy nich, mimo długiego okresu jaki mogą zająć. Może to oznaczać konieczność wyjścia ze strefy komfortu, ale jest to konieczne i nie powinno Cię powstrzymać.

Hal zaznacza też, że ważny jest plan, który doprowadzi Cię do realizacji celu. Podobnie jak okresowa kontrola, czy działania są skuteczne, by w razie konieczności móc skorygować harmonogram.

W głębi duszy wiesz, że nic cię nie ogranicza.

Niestety ogranicza cię własny umysł i otaczający świat.

Aby nie poddać się zwątpieniu, gdy w krótkim okresie efekty działań nie będą jeszcze widoczne, Hal radzi nie przywiązywać się emocjonalnie do rezultatów, lecz skoncentrować się na włożeniu wysiłku w działanie, konsekwentnie i wytrwale.

Tylko 2 kroki dzielą Cię od sukcesu

wiara i wysiłek

W swojej książce „Fenomen 2 kroków” Hal Elrod przekonuje, że tylko dwa kroki dzielą każdego człowieka od sukcesu. Jeśli dobrze się zastanowisz, odnajdziesz również w swoim życiu momenty, kiedy nieświadomie zastosowałeś te dwa kroki. Kiedy byłeś ostatnio naprawdę zdeterminowany, żeby osiągnąć jakiś cel? 

Czy mi się to przydarzyło? Oczywiście, że tak! Choćby w trakcie pisania i obrony pracy magisterskiej, czy przy podejmowaniu decyzji o życiu na emigracji. Bez determinacji nie byłabym w tym miejscu mojego życia, w którym teraz jestem.

Czy potrafisz wzbudzić i utrzymać w sobie niewzruszoną wiarę i wesprzeć nią nadzwyczajny wysiłek? Czy Twoje cele nie są warte podjęcia wyzwania? Na pewno tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Podobne wpisy